Komunita Kubuntu

Komunitní vývoj Kubuntu

Ačkoli za podporou Kubuntu a KDE naleznete hned několik firem, které sponzorují jejich vývoj a to ať již finančně nebo přímo přispíváním do jeho kódu, velká část práce stále leží na bedrech „komunity“ - běžných lidí jako jste vy, kteří věnují svůj volný čas tomu, aby připravili kvalitní programy a nástroje pro všechny.


Česká komunita

Česká komunita Kubuntu a Ubuntu pracuje na překladu vybraných částí systému do českého jazyka, pro uživatele připravuje komunitní dokumentaci, zajišťuje bezplatnou komunitní podporu a pracuje na propagaci Kubuntu v Česku.

Komunitní fórum najdete na této adrese

Zapojte se

Z výše napsaného vyplývá, že bez dobrovolníků a jejich práce by nebylo ani Kubuntu (nebo by přinejmenším nebylo tak dobré, jako je) a takových dobrovolníků není nikdy dost. Zvažte možnost zapojit se do komunity Kubuntu a přispět svou troškou do té velké skládačky, která dělá Kubuntu tím čím je.

Pokud máte zájem nám s čímkoli pomoci, navštivte stránky české komunity Ubuntu nebo nám přímo napište na info@ubuntu.cz. Mnoho užitečného lze udělat i s málem času a bez potřeby „zvláštních“ dovedností.


Mezinárodní komunita

Mezinárodní komunita Kubuntu zajišťuje především samotný vývoj Kubuntu. To neznamená jen obyčejné programování ale také například tvorbu instalačních balíků, nebo také testování a práci na řešení hlášených chyb. Kromě toho se mezinárodní komunita věnuje například tvorbě oficiální dokumentace. Podrobné informace včetně návodů, jak se do jednotlivých činností zapojit, naleznete na stránkách Kubuntu.org (v angličtině).