Pomoc a podpora

Využijte volně dostupnou dokumentaci

Dokumentace Kubuntu

Přímo v systému máte k dispozici podrobnou dokumentaci ke všem součástem pracovního prostředí i aplikacím. Centrum nápovědy KDE můžete spustit z nabídky Aplikace → Nápověda. Pomoc s používáním jednotlivým aplikacím získat po jejich spuštění v nabídce Nápověda.

Využijte komunitní podporu

Komunita Kubuntu

Komunita uživatelů Kubuntu nabízí široké spektrum podpory začínajícím i pokročilým uživatelům. Využít můžete „živou“ podporu poskytovanou na webovém fóru i komunitní dokumentaci pokrývající všechny důležité aspekty práce s počítačem. Komunitní podpora je poskytována dobrovolníky, obvykle pokročilými uživateli Kubuntu a Ubuntu, kteří tak činí ve svém volném čase a zcela zdarma.

Webové fórum

Základním pilířem komunitní podpory je Ubuntu fórum, kde potřebnou pomoc a podporu naleznou i uživatelé Kubuntu. Pro vkládání příspěvků je vyžadována registrace, před položením dotazu je vhodné prostudovat si Pravidla diskusního fóra.

Komunitní dokumentace

Důležitou součástí komunitní podpory je také komunitní dokumentace. Tu naleznete na Ubuntu Wiki, kde je pro Kubuntu vyhrazena speciální sekce, kde naleznete návody specificky vytvořené pro uživatele Kubuntu.

Mezinárodní podpora v angličtině

Mezinárodní komunita Kubuntu

Pokud ovládáte anglický jazyk, máte k dispozici mnohem rozsáhlejší možnosti komunitní podpory. Dostupná jsou diskuzní fóra KubuntuForums.net a UbuntuForums.org a živou podporu můžete získat i prostřednictvím poštovní konference kubuntu-users. Anglicky psanou komunitní dokumentaci pro Kubuntu vám poskytne KubuntuGuide.

Oficiální podpora od společnosti EmergeOpen Office

Nově Vám je také k dispozici oficiální podpora operačního systému Kubuntu. Za cenu 80 liber / hodina získáte profesionálního pracovníka speciálně vyškoleného na diagnostiku a odstraňování všech možných závad, ať už jde o pomoc při instalaci, nebo řešení problémů s užíváním operačního systému Kubuntu. Služba je určena především společnostem, institucím a jedincům kteří potřebují jistotu okamžitého zásahu fundovaného člověka v případě výskytu problému se systémem Kubuntu.

Službu technicky zajišťuje společnost EmergeOpen Office v Anglii, je proto nezbytné vést komunikaci v angličtině. Službu je možné využít prostřednictvím telefonního hovoru, chatu, skype, email, nebo kteroukoliv běžně využívanou cestou.

Zisky z této služby budou použity pro rozvoj komunity Kubuntu. Pro více informací navštivte stránky Kubuntu.EmergeOpen.com